Water spoty! Zmora na lakierze!

     WRÓĆ

Water spoty to zmora kierowców szczególnie w okresie letnim. Słoneczne dni, wysoka temperatura powodują bardzo szybkie odparowywanie wody z powierzchni karoserii auta. Niestety w 99% na myjniach samoobsługowych program “woda zdemineralizowana” nie ma zastosowania. Maszyny i urządzenia do przemysłowej osmozy są drogie i zapewne to jest główny czynnik ich braku na myjniach. Osuszacz, którego używa się w programie z “wodą zdemineralizowaną” pełni rolę zmiękczacza ale przy jego szybkim odparowaniu pozostawia on na lakierze zacieki i smugi, które w dłuższej perspektywie czasu warstwują się i sprawiają, że lakier szarzeje.

 

Co zrobić żeby się przed tym ustrzec? W jaki sposób zapobiegać uszkodzeniom lakieru?

 

Zachęcam do obejrzenia filmu, a dla tych co wolą czytać poniżej znajduje się transkrypcja z filmu.

 

Nareszcie mamy lato, wszyscy na nie czekaliśmy. Słońce, ładna pogoda, na myjni woda dla ochłody dla naszych aut, dla lakieru. 

Jest jedno ale! 

WATER SPOTY!!

Water spoty to bardzo wredne naloty na samochodzie spowodowane tym, że podczas mycia auta, kiedy woda jest twarda, nie odkamieniona, nie zdemineralizowana zostawia białe naloty, które niestety ale sieją bardzo duże spustoszenie na lakierze. Jest to szczególnie widoczne przy ciemnych lakierach, chociażby na takim jak mamy tutaj na Mercedesie. Natomiast na takim białym Stelvio jest to zdecydowanie mniej widoczne, co nie znaczy, że tego nie ma. Przy mniejszej ilości to może być niezauważalne, przy większej ilości water spotów, z czasem kiedy się gromadzą i zbierają na powierzchni auta na pewno będą zauważalne to po pierwsze. Po drugie będą psuły optyczne wrażenie samochodu. Po trzecie wpływają bardzo negatywnie na kondycję powierzchni lakierniczej. Niszczą ją, powodują uszkodzenia takie jak wżery i ubytki w lakierze co w dobie dzisiejszych miękkich, wodnych lakierów jeszcze pogarsza i wpływa negatywnie na stan karoserii.

 

Co możesz zrobić żeby się przed tym uchronić?

 

Pierwsza, najważniejsza sprawa podczas mycia auta na myjni bezdotykowej to nie myjemy auta w czasie dnia kiedy słońce operuje najmocniej. Czynności mycia wykonujemy albo do południa, najlepiej rano albo po południu kiedy temperatura spada a słońce świeci już nieco słabiej. Problemem jest to, że kiedy lakier jest rozgrzany woda szybko z niego odparowuje i na myjniach, na których powinna być woda zdemineralizowana tak naprawdę jej nie ma. To jest główny i zasadniczy problem. Co zrobić żeby się przed tym uchronić? Tak jak już powiedziałem wcześniej bardzo ważne istotne są pory mycia auta to po pierwsze. Po drugie należy się zastanowić nad kwestią osuszania lakieru po jego umyciu.. Co nam w tym pomaga. Użycie ręcznika z mikrofibry tylko nie ręcznika z marketowego, ponieważ bardzo ważna jest jakość materiału. Odpowiednia gramatur i rozmiar ręcznika są niezwykle istotne. Aby ręcznik lepiej chłonął wodę należy go zwilżyć na szybie czołowej a następnie ściągnąć nadmiar wody z płaskich powierzchni takich jak maska, dach i klapa bagażnika bez konieczności tarcia.

 

Co zrobić żeby poprawić odpływ, zrzut wody - hydrofobowość lakieru?

 

Należy zabezpieczyć lakier. Można to zrobić woskiem, powłoką ceramiczną czy tytanową. Dzięki temu poprawia się hydrofobowość przez co zrzut wody jest nieporównywalny z niezabezpieczonym lakier. Wystarczy przejechać się nieco szybciej i problem nadmiaru wody na płaskich elementach jest rozwiązany.

Pamiętajcie o tym, że water spoty powodują wżery, które z czasem doprowadzają do nieodwracalnych uszkodzeń na lakierze. 

 

Dbajcie o swoje maszyny, a one odwdzięczą Wam się pięknym wyglądem i uśmiechem na twarzy kiedy inni będą je podziwiać!

 

Przemysław Koszek

Łowcy Blasku Pl

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Jak uchronić lakier przed zniszczeniem? Water spoty!

 

18 czerwca 2021

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778