Powłoka ceramiczna czy wosk?  Co bardziej się opłaca?

     WRÓĆ

Czy aplikacja wosku faktycznie jest tańsza?

 

Na wstępie warto określić cenę usług. Aplikacja ,, twardego wosku '' Fusso Soft 99 , który zabezpieczy Twój lakier według wskazań producenta na 12 miesięcy a według naszych obserwacji na 6 miesięcy to koszt 450 zł. Natomiast zabezpieczenie karoserii pięcioletnią powłoką ceramiczną Ceramic Coating od CS II to koszt 3500 zł . Ważne jest, że przed aplikacją powłoki czy wosku odpowiednio przygotowujemy do tego lakier, i tak przy powłoce niezbędne jest mycie datailingowe, wykonujemy również jednoetapową korektę lakieru a następnie odtłuszczamy lakier , przy wosku proces ten jest krótszy o korektę lakieru. Wracając do powłoki. Czy powłoka utrzyma się na aucie aż pięć lat ? Wszystko zależy od tego w jaki sposób eksploatujemy auto, jakie robimy przebiegi , jak dbamy o czystość lakieru oraz czy garażujemy auto. Hydrofobowość, szklistość i głębia koloru utrzyma się na samochodzie mniej więcej od 4 do 6 lat . Co stanie się po tym czasie ? Samochód zacznie wyglądać jak przed aplikacją powłoki , jednak z racji, że powłoka produkowana jest na bazie rozpuszczalnika i na stale połączy się z klarem na Twoim aucie, więc wzmocnienie jest trwałe. Dokładny opis produktów oraz ich właściwości znajdziesz w innych artykułach oraz wpisach na naszej stronie bądź w mediach społecznościowych . Skupmy się na aspektach ekonomicznych .

 

Jak długo będziesz użytkować samochód ?

 

Okres jaki mamy zamiar użytkować samochód jest podstawowym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę wybierając rodzaj zabezpieczenia . Jeśli często zmieniasz samochód, nieekonomiczna może wydać się aplikacja pięcioletniej powłoki. Przyjmując, że zmieniamy samochód raz na dwa lata, przyjąć należy, że powinniśmy zabezpieczyć lakier woskiem cztery razy co daje nam 1800 zł. Jeśli samochód zostanie z Tobą na dłużej na przykładna 5 lat, aplikacja wosku jest po prostu nieopłacalna względem aplikacji powłoki. Koszt zabezpieczenia woskiem wyniesie 4500 zł , wiąże się to z koniecznością dziesięciokrotnego pozostawienia samochodu w studio. Będzie nam miło gościć Cię w Łowcach , ale jak zapewne wiesz staramy się dobrać jak najbardziej ekonomiczne rozwiązania dla naszych Klientów .

 

Wskazać należy, że wosk jest dobrym zabezpieczeniem samochodu dla osób poruszających się głównie w ruchu miejskim, nie robiących zbyt dużych przebiegów. Preparat ten , nie łączy się na stałe z klarem więc jego odporność na czynniki zewnętrzne jest dużo słabsza niż w przypadku powłoki ceramicznej.

 

Reasumując.

Stwierdzenie, że powłoka jest bardzo drogim zabezpieczeniem , wydaje się być nieprawdziwa. Biorąc pod uwagę na jaki okres zabezpieczasz lakier w porównaniu do innych preparatów wydaj się być nawet bardzo ekonomiczna.

Dla osób , które swoim autem będą jeździły krócej niż dwa lata bardziej ,, opłacać się'' będzie aplikacja twardego wosku .

 

Jeśli masz wątpliwości , w jaki sposób zabezpieczyć lakier na swoim samochodzie , zapraszamy do Łowców Blasku Pl, przy kawie wspólnie wybierzemy rodzaj zabezpieczenia .

 

 

 

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Wybierz świadomie! 

 

25 lutego 2021

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778