Mycie auta na bezdotyku? Czy to możliwe? 

     WRÓĆ

Zadajecie często pytanie: Jak myć auto? Odpowiedzi jest kilka : jedna z nich, najprostsza to przyjedźcie do nas! W Łowcach Blasku Pl podchodzimy do każdego auta czy innego sprzętu z należytą starannością. Zwracamy uwagę na szczegóły, o których inni nawet nie pomyślą i to jest nasza zdecydowana przewaga. Opcja druga polega na samodzielnym myciu auta pod domem czy na działce.  Opcja trzecia, nad którą chciałbym się skupić nieco bardziej to tzw. mycie na bezdotyku czy na myjce samoobsługowej.  Nie oszukujmy się dokładne umycie mocno zabrudzonego autaw takim miejscu jest bardzo trudne.  Codzienną pielęgnację można sobie ułatwić stosując rożnego rodzaju zabezpieczenia lakieru tj. wosk czy powłoka ceramiczna. Produkty te mają za zadanie nadać lakierowi dużo większą śliskość dzięki czemu brud nie przylega tak mocno do powierzchni lakierniczej, a dodatkowo powłoki aplikowane w Łowcach Blasku Pl mają właściwości samoczyszczące!  Ale do rzeczy. Najważniejsze jest to, aby nie myć auta w pełnym słońcu i nie dozować chemii na rozgrzany lakier. Zalecmy mycie o wczesnych porach lub pod wieczór. Ewentualnie, można schłodzić karoserię używając do tego wody do płukania ( najczęściej jest to program nr 3 ). Zanim rozpocznie oprysk auta warto wyposażyć się w preparat typu "krwawa felga", pozwoli to na lepsze umycie kół. Tutaj zalecam stosowanie się do instrukcji danego producenta. Dopiero na tak przygotowany lakier "rzucamy" chemię z programu  1 i 2, czyli wykonujemy mycie wstępne i zasadnicze. Do tej czynności najczęściej wystarczy kwota 3-4 złotych.  Coraz więcej jest myjni, które zamiast proszku oferują aktywną pianę. Jest to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ aktywna piana będzie mogła dłużej popracować na powierzchni lakieru a co za tym idzie lepiej rozpuścić brud, co zdecydowanie przełoży się na domycie lakieru. Po wykonaniu oprysku czekamy 3 do 5 minut i przystępujemy do płukania auta. Czynność tą wykonujemy bardzo dokładnie i przy użyciu dużej ilości wody. Bardzo ważne jet to, aby wypłukać wszystkie drobinki i resztki detergentu, gdyż w przeciwnym razie może on zostawić trudne do usunięcia zacieki a w skrajnych przypadkach doprowadzi do degradacji lakieru  i jego trwałego uszkodzenia. W przypadku gdy na lakierze mamy założoną powłokę ceramiczną NIE UŻYWAMY WOSKU ANI NABŁYSZCZACZA! Jeżeli  powierzchnia lakiericzna nie jest niczym zabezpieczona możemy używać dwóch oststnich programów z tym zastrzeżeniem, że nie wyjeżdzamy na palące słońce, chyba, że osuszymy lakier.  

Jeżeli mamy pewność, że ostatni program to czysta woda zdemineralizowana to oczywiście zalecam jej użycie. W dużej mierze pozwoli to unknąć zakamienienia lakieru. Wodę zdemineralizowaną można również stosować przy autach z założoną powłoką ceramiczną.

Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ręcznik do osuszania karoserii. W większości przypadków chodzi o ściągnięcie ndmiaru wody co pozwoli uniknąć powstawania tzw. waterspotów.  Koniecznie pamiętajcie o opłukaniu auta po długiej i szybkiej trasie z owadów, które bombardują szczególnie przednią część auta. Pozwoli to uniknąć wieku przykrych i kosztownych zabiegów zwizanych z doprowadzeniem lakieru do stanu pierwotnego.

 

 

 

 

 

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Jak bezpiecznie umyć auto na myjni samoobsługowej?

 

03 sierpnia 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778