Jak zabezpieczyć lakier samochodowy? Jakie sposoby wybrać?

     WRÓĆ

Jesień już na dobre zagościła. Deszcze i spadające liście, które gniją na karoserii naszych aut to rzecz niewątpliwie bardzo irytującą. Niebawem przyjdzie zima i może być jeszcze gorzej. Drogowcy wyjadą na ulice i zaczną sypać drogi solą i piaskiem, które niszczą lakier naszych aut. Jak zatem przygotować się na nadchodzące warunki, aby zachować świeżość i blask lakieru samochodowego? Sposobów tych profesjonalnych i tych domowych jest wiele, ale jak wybrać te najskuteczniejsze i i jak skutecznie zabezpieczyć lakier samochodu na długie chłodne miesiące? O tym i o innych ważnych aspektach bezpieczeństwa Twojego lakieru przeczytasz w tym artykule. 

 

Czym zabezpieczyć lakier?

 

Wróćmy do początku. Zabezpieczenia lakieru to temat rzeka. Mnogość preparatów, specyfików do tego celu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Każdy z opisywanych przez nas w tym artykule środków ma to samo zadanie. Ochrona lakieru samochodowego przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak: kwaśne deszcze, promieniowanie UV, sól drogowa, piasek czy chemia stosowana na myjniach samoobsługowych to podstawowe zadanie środków aplikowanych na lakier. Preparaty te różnią się między sobą sposobem nakładania i co najważniejsze trwałością. Zadaniem naszego studia Łowcy Blasku Pl jest dobór najlepszej metody na zabezpieczenie lakieru Twojego auta. Efekt wizualny jaki osiągamy przy aplikacjach poszczególnych preparatów też jest różny ze względu na zastosowane środków.

 

Jakie powłoki najlepiej chronią lakier?

 

  • Powłoki ceramiczne, kwarce, powłoki tytanowe

 

Powłoka ceramiczna, kwarcowe, tytanowe to liczne nazwy produktów o zbliżonym zastosowaniu. Jest to najlepsze zabezpieczenie lakieru. Nanotechnologia wykorzystana w procesie produkcji pozwala na to, aby ochrona lakieru była trwała i skueczna. Niesamowita szklistość, doskonała hydrofobowość, szczelne zamknięcie lakieru pozwala zachować blask auta przez wiele lat. Powłoki między sobą różnią się trwałością, która zależy od budowy i bazy powłoki. Wszystkie z nich mają SiO2, czyli ditlenek krzemu, który w formie stałej nazywany jest kwarcem. Nośnikiem, czyli bazą powłoki może być żywica, silikon lub rozpuszczalnik. Produkty na bazie żywic i silikonu są produktami warstwowanymi na lakier. W zależności od producenta trwałość tych powłok to od 3 do 5 lat. Preparaty na bazie rozpuszczalnika są o wiele trwalsze ale dużo trudniejsze w aplikacji. Wprawne oko detailera podczas aplikacji zauważy najdrobniejszą niedoskonałość w procesie nakładania produktu. Przedkłada się to na końcowy efekt wizualny. Rozpuszczalnik wywołuje reakcję chemiczną na poziomie molekularnym co pozwala powłoce wniknąć w klar, czyli wierzchnią, bezbarwną część lakieru i wzmocnić go od środka.  Trwałość ceramicznej ochrony lakieru i innych preparatów z tego grupy to od 3 do nawet 10 lat!

 

  • Woski twarde i miękkie, naturalne i syntetyczne

Woski twarde i miękkie, syntetyczne i naturalne to podstawowa klasyfikacja wosków. Wybór zależy przede wszystkim od przeznaczenia auta. Dla pojazdów eksploatowanych nieco intensywnej zalecamy twarde woski syntetyczne, natomiast na auta zabytkowe czy wystawowe polecamy woski naturalne na bazie carnauby. Jest to najtwardszy z wosków naturalnych. Pozyskiwany jest z liści palmy rosnącej w Brazyli. Woski uzbrojone są w filtry UV dzięki, stanowią barierę dla promieniowania słonecznego, które powoduje dużą degradację lakieru. Woski te znakomicie podkreślają głębię koloru i nadają niesamowitej szklistości. Trwałość wosku to 1-12 miesięcy.

 

  • Powłoki polimerowe i sealanty 

Sealanty i powłoki polimerowe to produkty oparte na nanotechnologii. Tworzą na powierzchni auta cienką warstwę, która zapewnia bardzo dobre właściwości hydrofobowe, dzięki temu auto łatwiej się domywa. Łatwość użycia powoduje, że są to preparaty chętnie używane przez domowych majsterkowiczów. Szklistość i głębia koloru zostają podbite ale jest to krótkotrwały efekt. Trwałość takiego rozwiązania zapewnia zabezpieczenie lakieru na 1-3 miesięcy.

 W dobie dzisiejszych miękkich lakierów wodnych trzeba zwrócić szczególną uwagę na aspekt trwałości!

 

Co daje stosowanie ochrony na lakier samochodowy?

 

Ochrona lakieru, poza walorami estetycznymi, zapewnia naszej karoserii swoistą tarczę, która tworzy barierę dla szkodliwych i niszczących lakier czynników zewnętrznych. Dzięki takim zabiegom eliminujemy zjawiska degradacji lakieru, nadmiernego zużycia i szybkiego matowienia. Regularne dbanie o ochronę lakieru samochodowego pozwala cieszyć się jegoblaskiem przez długie lata. Co warte podkreślenia jesli zastanawiasz się czy i jak zabezpieczyć lakier weź pod uwagę fakt, że kiedyś auto trzeba będzie sprzedać innej osobie. Regularne dbanie o bezpieczeństwo i wygląd lakieru może stanowić kartę przetargową w chwili,ggdy nadejdzie rozmowa o pieniądzach. Ludzie częstwo kupują oczami, a ten element jakim jest lakier i jego jakość widać od razu gołym okiem.

 

Kiedy stosować zabezpieczenie lakieru samochodowego?

 

Nie ma lepszego czy gorszego momentu na aplikację powłok ochronnych. Warunki pogodowe, warunki drogowe są różne dla poszczególnych pór roku. Latem “tarcza” będzie chronić lakier przed jego utlenianiem. Bardzo niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe ma negatywny wpływ na jego trwałość i wygląd powodując jego płowienie, blaknięcie. Z kolei zimą szczelnie zamknięta powłoka lakiernicza jest odporna na działanie soli drogowej, która na niezabezpieczonym lakierze potrafi spowodować ogromne spustoszenie. Nowe, salonowe, auta bezwzględnie muszą być zabezpieczane ze względu na ich, jak już wcześniej wspomniałem, miękki lakier. Jeżeli chodzi o auta używane to przecież wszyscy lubimy jeździć czystym i lśniącym autem, którego pielęgnacja ze względu na właściwości samoczyszczące jaką daje zabezpieczenie powłoką ceramiczną jest dużo prostsza i przyjemniejsza.

 

Dlaczego ochronę lakieru warto zlecić specjalistom?

 

Najważniejszy dla prawidłowego funkcjonowania powłok ochronnych na samochód jest ich właściwy dobór dostosowany do sposobu użytkowania auta oraz montaż. Przygotowanie lakieru, mycie detailingowe, prawidłowe odtłuszczenie powierzchni lakierniczej decydują o trwałości zastosowanych produktów. Wiedza i doświadczenie firmy aplikującej powłoki zabezpieczające i to klucz do doskonałego efektu końcowego.

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Powłoki ceramiczne
jak zabezpieczyć lakier samochodu
07 października 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778