Światła samochodowe. Lampa, porysowane klosze i ich wpływ na widoczność. 

     WRÓĆ

Czy dbasz o swoje reflektory?

 

Do naszego studia najczęściej trafiają osoby, który należycie dbają o czystość oraz zabezpieczenie swoich samochodów czy motocykli. Często jednak dziwią się, kiedy wspominamy o regeneracji kloszy. Po wnikliwych oględzinach oraz zadaniu kilku pytań wiemy, że zabieg jest niezbędny.

 

Dlaczego należy utrzymywać reflektory w odpowiednim stanie?

 

Po pierwsze : zniszczone , porysowane czy brudne reflektory znacznie ograniczają naszą widoczność. Szczególnie daje się to we znaki w okresie zimowym, kiedy to wyjeżdżamy do pracy i wracamy z niej w ,, ciemnościach”. Warto pamiętać o tym , aby przy tankowaniu samochodu na stacji je przeczyścić. Należy pamiętać również o tym, że jeżdżąc ze zniszczonymi czy brudnymi kloszami narażamy również innych kierowców. Światło jest rozproszone w nieodpowiedni sposób i może oślepiać kierowców jadących z przeciwnej strony.

 

Dlaczego reflektory się niszczą?

 

Odpowiedz jest bardzo prosta. Są na pierwszej linii frontu! Kurz, błoto, piasek , żwir oraz wysoka temperatura powodują, że nasze klosze stają się matowe, pożółkłe i porysowane.

 

Jak przywrócić reflektorom dawny blask?

 

Jeśli lubisz sam pogrzebać przy swoim aucie , możesz zakupić zestaw naprawczy do kloszy. Pamiętaj , żeby kupować produkty sprawdzonych marek, postępować zgodnie z instrukcją lub zasięgnąć porady detailera. W zależności od stopnia uszkodzenia reflektorów, zabieg może polegać jedynie na ich delikatnym przepolerowaniu pastą, jak również konieczna może być interwencja papieru ściernego, co nie jest już prostym zabiegiem. Robiąc to nieumiejętnie można nieodwracalnie uszkodzić klosz. Przed przystąpieniem do pracy, należy wymontować lampy, bądź przynajmniej zabezpieczyć sąsiadujące elementy. Kiedy nasze reflektory wyglądają znów należycie , przychodzi czas na ich zabezpieczenie. Jest to konieczny zabieg. Bardzo często w zestawach naprawczych znajdują się preparaty do zabezpieczeń kloszy. Jeśli jednak nie masz ochoty robić tego samodzielnie zapraszamy do Łowców. W zależności od uszkodzenia lamp proponujemy dwa rozwiązania. Kiedy zniszczenia są niewielkie, rysy niezbyt głębokie to reflektory potrzebują jedynie odświeżenia. Czynność tą wykonujemy za pomocą małej maszyny polerskiej, nie ma również konieczności demontowania reflektorów. Zabieg trwa stosunkowo szybko, więc można poczekać na jego odbiór w Łowcowym biurze popijając kawkę. Kiedy lampy to zapomniany na długo element, zabieg nie jest już jak prosty. Przed przystąpieniem do prac należy zdemontować reflektory, ich korekta odbywa się za pomocą papierów ściernych o różnej gradacji. W celu usunięcia bardzo głębokich uszkodzeń często zaczynamy pracę papierem o gradacji 800 a kończymy nawet na 4000. Kiedy usuniemy ubytki, wygładzimy powierzchnię następnym krokiem jest zabezpieczenie lamp. Robimy to za pomocą dwuwarstwowej powłoki o bardzo długiej żywotności. Po skończonych zabiegach auto powinno spędzić noc w Łowcach, po to aby powłoka należycie się utwardziła. W sytuacji kiedy właściciel samochodu nie ma możliwości go u nas pozostawić na tak długo, a warunki atmosferyczne pozwalają nam na wypuszczenia pacjenta wcześniej , dogrzewamy powłokę przy pomocy specjalistycznych lamp. Całkowita regeneracja reflektorów , nie należy do najbardziej budżetowych zabiegów . Kierując się własnym bezpieczeństwem, czasem oraz aspektem finansowym zalecamy regularne dbanie o klosze przy swoim aucie czy motocyklu. Jeśli twoje lampy posiadają wycieraczki, pamiętaj aby sprawdzać ich stan. Uszkodzone, bądź zużyte pióra podczas eksploatacja mogę znacznie zniszczyć klosz.

 

Reasumując: należy pamiętać o regularnej pielęgnacji lamp , dbać o to aby wszystkie żarówki w naszym aucie były sprawne a światła odpowiednio ustawione.

 

W razie pytań pozostaje do dyspozycji :)

Martyna Koszek

 

 

 

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Czy dbasz o klosze lamp? Dlaczego polerujemy lampy?

 

Powłoki ceramiczne
jak zabezpieczyć lakier samochodu
29 grudnia 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778