Ptasie odchody, kwaśne deszcze, ślady po zbyt agresywnej chemii, wżery po owadach - czy można uchronić lakier przed degradacją?

     WRÓĆ

Właśnie umyłeś/aś samochód. Jest piękny, lśniący i błyszczący. Kładziesz się spać z uśmiechem na twarzy, że kiedy rano wstaniesz wsiądziesz do Swojego nieskazitelnego auta.  Żeby nie było tak przyjemnie , powiedzmy, że na środek maski ,,narobił'' Ci ptak. W tym momencie uznajesz, że poranna kawa była zbędna i ogarnia Cię szał! Szukasz po kieszeniach chusteczek, zaglądasz do bagażnika w poszukiwaniu fibry, a kiedy ją znajdujesz podchodzisz do wspomnianej maski i trzesz i trzesz, czasami, żeby rozmiękczyć ślad plujesz na niego i dalej trzesz! Niestety nic to nie dało! Poza śladem po bądź co bądź kupie zostały bardzo nieprzyjemne zarysowania.

Czy można było tego uniknąć? Przynajmniej w jakimś stopniu tak. W takiej sytuacji podstawą działania jest zmiękczenie śladu ale w nieco inny sposób. Fibrę, którą znalazłeś/aś w bagażniku, szmatkę czy ewentualnie chusteczkę higieniczną namaczamy pod kranem, czy wodą z butelki i zostawiamy na kilka minut. Następnie delikatnym ruchem ściągamy ją i jedziemy na myjnię spłukać auto wodą. W ten sposób unikniemy zarysowania lakieru.

A co z wżerem?  To jest trochę bardziej skomplikowane, Wymaga odpowiednich środków i wiedzy ale jest możliwe do zrobienia. Profesjonalne firmy zajmujące się autodetailingiem takie jak nasza Łowcy Blasku Pl potrafią sobie radzić z naprawdę trudnymi sprawami.  Zawsze w pierwszej kolejności próbujemy usunąć taki ślad chemicznie. Jednak jeżeli "potrzymamy to" na masce, szczególnie w upalne dni i słońce  dołoży swoje to same środki nie wystarczą! Potrzebna jest ciężka artyleria. Do gry wkraczają maszyny polerskie i nie rzadko sprzęt do matowania lakieru. Wżery potrafią być bardzo głębokie, a w skrajnych przypadkach przebiją się do blachy. Usuwanie tego typu szkodzeń to bardzo precyzyjna praca, wymagająca skupienia i sporych umiejętności! Oddanie auta w niewłaściwe ręce może spowodować obrażenia przy których, chcielibyście mieć wżer zamiast naprawionego lakieru.

Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka powodów. Po pierwsze ptasie odchody i pozostałości po owadach mają agresywne pH dla lakieru. Dodatkowo, niestety, lakiery w autach produkowanych dzisiaj nie należą do najtwardszych, ze względu na normy środowiskowe. Branża autodetailingowa wychodzi tym bolączką na przeciw. Woski, polimery, powłoki ceramiczne to preparaty, które w miej lub bardziej trwały sposób zabezpieczają lakier przed biodegradacją. Wybór właściwego produktu dla Ciebie zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania auta. 

Łowcy Blasku Pl  to miejsce, w którym z należytą starannością zajmiemy się Twoim autem. Doradzimy i podpowiemy jak o nie dbać na co dzień i unikać przykrych niespodzianek.

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Wżarty, czy zżarty lakier?

 

26 sierpnia 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778