Przygotowanie lakieru do aplikacji powłoki ceramicznej.

     WRÓĆ

Zagadnienie związane z przygotowaniem lakieru pod aplikację powłoki ceramicznej jest bardzo szerokie. Deaironizacja, dekontaminacja, glinkowanie czy pędzelkowanie, to procesy przez, które musi przejść auto. 

Od początku. Tak naprawdę samochód jest myty i płukany kilkukrotnie. Na początek aktywna piana, której zadaniem jest wstępne zmiękcznie zanieczyszczeń. Piana "pracuje" na karoserii przez kilka minut następnie ją spłukujemy. W drugiej kolejności aplikujemy preparaty typu tar & glue remover, który ma na celu zmiękczenie i usunięcie śladów po smole czy asfalcie. Niestety jest to duży problem na polskich drogach. Takie zanieczyszcenia sprawiają sporo kłopotów przy ich usuwania, a jest to niezbędne dla dalszych prac. Jako Łowcy Blasku Pl zalecamy i praktykujemy w tym miejscu ponowny natryst aktywną pianą, ponieważ pozwoli to na lepsze spłukanie preparatów typu tar. Ślady po owadach również bywają uciążliwe dlatego proces dekontaminacji jest niezbędny. Następnie w tym miejscu przychodzi czas na nasz ulubiony prepart! Vampir powoduje rozpuszczanie śladów lotnej rdzy , cały lakier staję się czerwony,  a co za tym idzie pozbycia się nieorganicznych zanieczyszczeń z powierzchi lakierniczej. W przypadku nowych aut, salonowych, jest to najczęściej ostatni etap przed pędzelkowaniem i myciem zasadniczym na dwa wiadra.  W przypadku aut używanych najczęściej zachodzi jeszcze dodatkowo potrzeba ich glinkowania, które ma na celu mechaniczne usunięcie osadów pozostałych po wcześniejszych etapach mycia. 

Po myciu detailingowym, przed aplikacją powłoki ceramicznej, lakier musi przejść jeszcze dwa kroki w tzw. części suchej. Jest to korekta lakieru i odtłuszczanie. Tu ponownie dokonujemy podziału na auta nowe i używane. Nie chodzi o ich wartościowanie tylko o stan lakieru. W przypadku nowych samochodów, najczęściej nie jest wymagana jakaś duża korekta lakieru. Przede wszystkim zależy nam na usunięciu wszystkich niedoskonałości lakierniczych i definitywnemu ściągnięciu konserwacji fabrycznej. W przypadku aut używanych korekta lakieru może składać się z kilku etapów. Chodzi o to aby lakier doprowadzić do stanu niemalże idealnego. Po "przepolerowaniu" auta przychodzi czas na jego odtłuszczenie. Jest to niezwykle ważny proces, ponieważ decyduje on o przyczepności i wchłanialności aplikowanej powłoki ceramicznej. W naszym sutudiu preferujemy odtłuszczanie "na dwa razy". Pozwala to zminimalizować ryzyko pozostawienia resztki pasty polerskiej na karoserii, co w konsekwencji przekłada się na perfekcyjnie przygotowany lakier pod aplikację powłoki ceramicznej.

W pracy, którą wykonujemy najważniejsze są detale. Cała nasza uwaga jest na nich skupiona! To pozwala osiągać nam bardzo dobre efekty co przekłada się na zadowolenie klienta! A o to właśnie chodzi!

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Jak przygotować lakier przed aplikacją powłoki ceramicznej?

 

02 lipca 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778