Powłoka ceramiczna bez tajemnic!

     WRÓĆ

Dzisiejszy tekst ma Wam przybliżyć działanie powłok cerami24cznych. Opiszę ich zastosowanie i podstawowy podział. Obalę również kilka mitów, które powstały na przestrzeni ostatnich lat.

 

A więc co to jest powłoka ceramiczna? 

 

Jest to substancja chemiczna, która składa się z ditlenku krzemu i nośnika. Ditlenek krzemu w formie stałej to nic innego jak krzem. Finalnie odpowiada za twardość i szczelność powłoki aplikowanej na lakier. Nośnikiem i zarazem bazą powłoki może być rozpuszczalnik, który po odparowaniu pozostawia zasadniczy produkt na lakierze auta, czyli kwarc. Różni producenci używają różnych rozpuszczalników, dlatego powłoki różnią się czasem odparowywania a co za tym idzie czasem i siłą docierania. “ Moc” rozpuszczalnika ma również znaczenie. To od niego zależy jak głęboko w lakier przeniknie powłoka. Bazą może też być żywica silikonowa. W takim wypadku mówimy o warstwowaniu powłoki na lakier. Powłoki tego typu również można nazwać ceramicznymi ale ich trwałość jest znacznie krótsza. Ulegają degradacji po max. dwóch latach. To dosyć ogóle ale dające obraz sytuacji wyjaśnienie pozwoli Wam zrozumieć dalszą część artykułu.

Jeżeli chodzi o chemię to tyle. Z punktu widzenia użytkownika samochodu powłoka ceramiczna to tarcza, która chroni lakier jego auta przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to bardzo słuszne i trafne wyjaśnienie.

 

Jakie efekty możemy osiągnąć aplikując powłokę ceramiczną?

 

Właściwości samoczyszczące, samo regeneracja, odporność na rysy, a w zasadzie mikro rysy, niesamowite podbicie głębi koloru i szklistości lakieru, hydrofobowość i spływający brud, ochrona przed utleniającym się lakierem, bariera przed kwaśnym deszczem i ptasimi odchodami. To wszystko prawda ale jak w każdej sprawie “punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Na przestrzeni kilku ostatnich lat rozwój branży auto detailingu osiąga bardzo duże wzrosty i to bardzo dobrze ponieważ widać, że rośnie świadomość użytkowników pojazdów mechanicznych ogólnie. Auto detailing to nie tylko luksusowe i super szybkie samochody, to również, a może przede wszystkim, auta codziennego użytku, pojazdy zabytkowe, motocykle, łodzi, żaglówki, skutery wodne i statki powietrzne. Przez dynamiczny rozwój, niestety jak w każdej branży, pojawili się ludzie nie kompetentni, którzy chcą szybko się wzbogacić nie dbają o dobro klienta i jego maszyny. Fakowe reklamy pod tytułem jak w 15 minut zrobić z Twojego auta pojazd wyjątkowy i niepowtarzalny, na którym zabezpieczenie wytrzyma kilka lat zalały internet i wielu użytkowników niestety dało się na to nabrać. Po czym opinia o detailingu jest taka, że to ściema i nic tu nie działa. Druga spraw to osoby nazywające się detailerami po dwu dniowym szkoleniu, w dzisiejszej dobie online, tak się po prostu nie da. Zawód detailera to owszem praca ale , wiem, że może zabrzmieć to górnolotnie, TO TRZEBA KOCHAĆ. Ilość porażek, zepsutych elementów, przepalonego lakieru, niedotartej powłoki, problemów z maszynami, do tego nie ma dwóch takich samych aut jest olbrzymia! To naprawdę szkoła charakteru. Te wszystkie rzeczy sprawiły, że wszyscy którzy chcieli zostać detailerami bo to fajna praca zepsuli rynek. Opowiadali klientom bajki o powłokach i ich działaniu przez co wiele osób zraziło się do detailingu. A to zupełnie niepotrzebnie. Bo profesjonaliści naprawdę mogą zdziałać cuda prz Waszych zabawkach. Wszystkie ale to wszystkie właściwości powłok wymienione na początku tego akapitu są prawdziwa. Aplikacja właściwych produktów i robienie tego we właściwy sposób pozwala zabezpieczyć lakier na lata. Dobry detailer to taki, który nie wstydzi się swojej pracy ale i nie chowa głowy w piasek jeżeli coś “nie zagra”. Stosują produkty najwyższej jakości renomowanych firm takiej jak CS-II, które od lat zajmują się auto detailingiem można uniknąć wielu przykrych i drogich niespodzianek.

W Łowcach Blasku Pl poza aplikacją powłok ceramicznych czy wosków zajmujemy się również kompleksowym detailingiem wnętrza. Nasi klienci, poza poziomem naszych usług, bardzo cenią pakiet wiedzy jaką przekazujemy pod czas wizyty w naszym studio. Pozwala to im na samodzielne dbanie o stan lakieru i wnętrza w ich pojazdach. Efekt końcowy ale co najważniejsze jest trwałość w  ostatecznym rozrachunku zależy od  wyboru miejsca i produktu. 

 

Jak to jest z tą ochroną?

 

Mit - powłoka ceramiczna nie chroni przed stłuczką, gałęziami, gwoździem czy kluczem.

Prawda - powłoka ceramiczna chroni przed mikro rysami, które powstają pod wpływem eksploatacji auta. Ogranicza ich powstawanie dzięki czemu degradacja lakieru postępuje znacznie wolnej. Powłoka ceramiczna, w zależności jakiej użyjemy, podnosi twardość lakieru w skali ołówkowej nawet do 8-9h, gdzie auta opuszczają fabrykę ma około 3-5h

Mit - lakier nie brudzi się.

Prawda - lakier brudzi się wolniej a brud przywiera do niego znacznie słabiej dzięki dużej śliskości lakieru. Można powiedzieć, że powłoka ceramiczna wykazuje właściwości samoczyszczące.

Prawda - powłoka lakiernicza jest zabezpieczona przed bardzo szkodliwym promieniowaniem UV, dzięki filtrom zawartym w powłoce.

Prawda - powłoka ceramiczna zabezpiecza lakier przed ptasimi odchodami. Oczywiście warstwa powłoki ceramicznej nie jest nie do przebicia. Na ptasie kupy , szczególnie w okresie letnim trzeba szybko reagować. Nigdy nie należy trzeć lakieru! Na ślad powinno się nałożyć wilgotną szmatkę i odczekać kilka minut do zmiękczenia “problemu”

Prawda - powłoka ceramiczna chroni lakier przed solą, zapobiega jej szkodliwemu działaniu na lakier, nie dopuszcza jej do niego.

Prawda - powłoka ceramiczna samo regeneruje się. Dotyczy to powłoki Titanium Self Healing. Jest to powłoka pływająca w związku z tym pod wpływem ciepła ma zdolność do zabliźniania się rys. W tym wypadku powłoka nie jest tak twarda i hydrofobowa.

Prawda - powłoki ceramiczne bardzo oddziałują na lakier w kontekście ich przyciemnienia, wydobycia głębi koloru i podkreślenia szklistość. Dzięki powłokom uzyskujemy tzw. efekt lustra lub inaczej “wet look”.

 

 

Czy powłoka może być aplikowana tylko na nowe auta?

 

Absolutnie NIE!!! To bardzo błędne przeświadczenia. Aplikacja powłoki ceramicznej ma za zadanie poprawić wygląd auta i ochronić jego lakier. W przypadku nowych samochodów założenie ceramiki ma na celu utrwalenie wizerunku nowego auta. Cechy powłoki sprawiają, że lakier auta pozostaje nieskazitelny przez wiele lat. Oczywiście to nie robi się samo. Świadome dbanie o stan lakieru i czystości pojazdu to podstawa. Wprowadzenie kilku nawyków powoduje, że codzienna eksploatacja staje się po prostu dużo łatwiejsza i prostsza. Jeżeli chodzi o samochody używane to sprawa jest nieco trudniejsza. Tu wymagana jest korekta lakieru. Bo o ile w przypadku nowych aut również ją wykonujemy to lakiery, które były narażone na niewłaściwe traktowanie wymagają od nas specjalnego traktowania. Pod czas procesu polerowania usuwamy  rysy i wszelkie niedoskonałości lakiernicze i  dopiero na tak przygotowany lakier aplikujemy powłokę ceramiczną. Można powiedzieć, że przywracamy fabryczny stan powłoki lakierniczej auta. Dopiero na tak przygotowany lakier zakładamy powłokę ceramiczną. Czy bez polerowania można nałożyć powłokę? Można, tylko w naszym mniemaniu jest niepełne rozwiązanie, ponieważ wypolerowany lakier dużo lepiej przyjmuję powłokę przez co efekt jest dużo lepszy i zdecydowanie wpływa to na trwałość powłoki. Auta zabytkowe to osobny rozdział nad, którym niebawem się pochylę.

 

Podsumowując wszystkie za i przeciw jednoznacznie stwierdzam, że powłoka ceramiczna to genialne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników aut czy motorów. Dzięki swoim właściwościom pozwoli cieszyć się blaskiem lakieru przez wiele lat.

 

Przemysław Koszek 

Łowcy Blasku Pl

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Dlaczego warto aplikować? Co daje, a przed czym nie uchroni? Czy powłokę m


ożna aplikować jedynie na nowe samochody?

 

Powłoki ceramiczne
jak zabezpieczyć lakier samochodu
01 grudnia 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778