W jaki najprostszy sposób zabezpieczyć lakier? Czy jest to konieczne i jaki ma to sens w nowym aucie? Lato czy zima kiedy to rozbić? Zapraszam do lektury artykułu. Znajdziecie tu odpowiedź na powyższe pytania.
Polimer czy Sealant?
Tak naprawdę to różne określenie tego samego produktu. W tym wypadku chodzi o produkty syntetyczne, które dzięki zastosowaniu nanotechnologii mają łączyć się na trwałe z lakierem i zabezpieczyć go. Środki tego typu można warstwować jednak należy pamiętać o czasie schnięcia, wiązania produktu. Drugą warstwę, z naszego doświadczenia można aplikować po około 6 godzinach. Na zasadnicze pytanie czy warto używać tych produktów odpowiem na wstępie. Oczywiście, że TAK! W dalszej części artykułu znajdziecie przydatne informacje na temat aplikacji czy pory zakładania produktu.
Trwałość
Producenci polimerów często piszą o rocznej gwarancji. Czy to prawda?
Z naszego doświadczenia wynika, że warstwa hydrofobowa utrzymuje się na lakierze do 6 miesięcy. Ale… nie mamy pewności czy kropelkowanie równa się trwałość produktu. Nie ma na ten temat bań, więc trudno jednoznacznie przyjąć któreś z rozwiązań za trafne w 100%. W branży auto detailingu przyjmuje się za pewną normę, że o tym czy produkt jest czy go nie ma na lakierze świadczy właśnie hydrofobowość. Sprawa może mieć się nieco inaczej w przypadku powłok ceramicznych, które w sposób trwały łączą się z klarem. Otóż w tej sytuacji nawet jeżeli perlenie zaniknie to często widać to, że lakier ma większą niż fabryczna głębię koloru i szklistość.
Czy polimer można nałożyć samodzielnie?
Długie zimowe wieczory to czas dla majsterkowiczów. Każdy kto lubi samodzielnie wykonywać prace przy własnym aucie może z powodzeniem nałożyć polimer na auto i w ten sposób zabezpieczyć powierzchnię lakierniczą przed trudnymi czynnikami atmosferycznymi, promieniowaniem UV, czy solą drogową. Należy zwrócić uwagę na jeden ale za to kluczowy aspekt. Przygotowanie lakieru do aplikacji preparatu! Przygotowanie lakieru to nic innego jak wieloetapowe mycie detailingowe i odtłuszczenie karoserii przed położeniem środka ochronnego. Po wykonaniu tych czynności i lekturze instrukcji obsługi można spokojnie przystąpić do aplikacji polimeru. Najpopularniejszą metodą aplikacji jest użycie miękkiego aplikatora z mikrofibry i wcieranie produktu kulistymi ruchami w poszczególne elementy auta. Następnie, dosłownie po chwili, miękkim ręcznikiem z mikrofibry docieramy produkt. Bardzo dużą zaletą polimerów jest ich wykończenie, nie pozostawiają one smug ani hologramów co potwierdza prostotę ich nakładania.
Niezbędne minimum!
Z uwagi na fakt, iż jest to stosunkowo prosty i tani zabieg naszym zdaniem aplikacja polimeru jest czymś NIEZBĘDNYM!!! Dzięki zawartym w nim filtrom i utworzeniu szczelnej, hydrofobowej powierzchni na karoserii auta polimerowa tarcza chroni lakier przed największymi wrogami czyli słońcem i wodą. Co do nowych aut, które często wyjeżdżają z salonu z fabryczną konserwacją to sprawa ma się następująco. Kupujesz nowe, często długo wyczekiwane i wymarzone auto i czego od niego oczekujesz? Niezawodności, komfortu podróżowania, dynamicznego silnika ;), bezpieczeństwa oraz tego, że będzie się pięknie prezentowało!!! Wspomniana wcześniej fabryczna konserwacja nie ma nic wspólnego z pięknym wyglądem nowego auta. Jej jedynym zadaniem jest zabezpieczenie lakieru na czas transportu i postoju, często pod chmurką u dealera. Auto jest tłuste i w ogóle nie przypomina Twojego marzenia. Poprawne usunięcie konserwacji sprawia, że lakier staje się goły, a co za tym idzie nie ma żadnego zabezpieczenia!!! Najlepszym z możliwych rozwiązań jest to aby to salon zajął się zabezpieczeniem lakieru jeszcze przed jego opuszczeniem. Jako Łowcy Blasku Pl, akredytowane studio partnerskie CS-II, współpracujemy z salonami samochodowymi, w których aplikujemy na nowe samochody, głównie powłoki ceramiczne. Tak zabezpieczone samochody mogą śmiało wyjeżdżać na drogi i pokonywać tysiące kilometrów. W naszym odczuciu świadomość klienta powinna być na tyle duża żeby wiedział co jest niezbędnym minimum w kontekście zabezpieczenia lakieru auta.
Czy pora roku ma znaczenie?
Tu odpowiedź jest prosta. Pora roku nie ma znaczenia. Dlaczego? Otóż lakier w zależności od pory roku zmaga się z innymi trudnościami. Latem to palące słońce, ptasie odchody czy żywica z drzew, a zimą to sól drogowa i woda w każdej postaci: deszcz, śnieg, błoto pośniegowe. Powłoki polimerowe, mimo ich bardzo cienkiej warstwy pozwalają skutecznie zabezpieczyć lakier na czas do 6 miesięcy. Możliwość ich warstwowania pozwala przedłużyć ich żywotność. Trzeba tylko pamiętać o regularnej aplikacji i odświeżeniu. Odpowiadając na pytanie nie ma lepszej czy gorszej pory na aplikację powłok ochronnych.
W przypadku prac nad lakierem bardzo ważna jest precyzja działania i świadomość używanych środków. Mają taką wiedzę można bezpiecznie zadbać o lakier i cieszyć się jego wyglądem przez długie lata użytkowania.
PRZYJEDŹ DO NAS.
ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU
Polimer a może sealant - czy warto ich używać?
Kontakt
ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz
woj. kujawsko - pomorskie
pow. bydgoski
/wjazd od parkingu IKEA/
Łowcy Blasku PL sp. z o.o.
NIP: 5542961365
REGON: 369599778