Dlaczego pewne rzeczy musisz zrobić szybciej?!

     WRÓĆ

Jak co roku zwracamy Waszą szczególną uwagę na zbliżający się okres jesienno-zimowy. Jest to trudny i wymagający czas dla Twojego auta. Wymieniasz opony na zimowe, zmieniasz płyn chłodzący na zimowy, zaczynasz używać zimowego płynu do spryskiwaczy. Po co to robisz? I czy to na pewno wszystkie czynności, które powinno się wykonać przy aucie?

NIE!! Często zapominamy o lakierze, który jest najbardziej narażony., gumowych uszczelkach, które przez niskie temperatury tracą swoją elastyczność, szybach, z których jest odprowadzana masa wody i śniegu! Dlaczego nie zadbać o całość? To tylko kilka prostych zabiegów, które zdecydują o tym jak auto będzie się prezentowało na wiosnę

Wosk to niezbędne minimum! Pozwala ustrzec lakier przed szkodliwym działaniem soli drogowej, czy promieniowaniem UV ale żeby go nałożyć wcześniej trzeba odpowiednio przygotować karoserię.  Mycie detailingowe jest kluczowym procesem w przygotowaniu lakieru auta do dalszych prac.  Nie zależnie czy aplikujemy wosk, nakładamy powłokę ceramiczną, szykujemy auto do korekty lakieru to mycie detailingowe jest najważniejsze i nie ma drogi na skróty. Dokładne przygotowanie powierzchni lakierniczej ma decydujący wpływ na trwałość i działanie aplikowanego produktu czy to wosku czy powłoki ceramicznej. W tym miejscu warto pochylić się nad jeszcze jedną, często bagatelizowaną sprawą. Odpryski! Bardzo niechciany widok szczególnie na przedniej masce i zderzaku auta, dotyczy również krawędzi drzwi. Są to miejsca szczególnie narażone na powstawanie rdzawych wykwitów co w konsekwencji prowadzi do poważnych uszkodzeń blachy i konieczności naprawy blacharsko-lakierniczej, która kosztuje krocie.  Bardzo dobrym i prostym rozwiązaniem jest zaprawka lakiernicza. Mając kod lakieru możemy dobrać kolor identyczny z nadwoziem i zabezpieczyć uszkodzone miejsca. Dzięki temu pozbywamy się ryzyka "wdania" rdzy, a po drugie auto prezentuje się znacznie lepiej bez białych kropek na lakierze. W okresie zimowym należy zwrócić szczególną uwagę na zewnętrzne elementy plastikowe i gumowe uszczelki. Guma w niskich temperaturach traci swoją naturalną elastyczność, twardnieje i przestaje spełniać swoje podstawowe zadanie czyli przestaje uszczelniać co umożliwia błotu i  wodzie wdarcie się głębiej w poszycie auta! Okresowa pielęgnacja tych elementów rozwiązuje ten problem bardzo skutecznie.  Uszczelki są miękkie i z łatwością dopasowują się do kształtów wnęk, które uszczelniają. Ostatnim elementem, o który zadbać są szyby. Mają one decydujący wpływ na widoczność, a co za tym idzie na bezpieczeństwo. Od wielu lat zalecamy stosowanie preparatów typu niewidzialna wycieraczka. Są to produkty o bardzo duże hydrofobowości. W bardzo szybki sposób, dzięki pędowi powietrza odprowadzają wodę z powierzchni szyby, bez konieczności użycia wycieraczek.  Obserwując nawyki i przyzwyczajenia użytkowników samochodów sprawia mi olbrzymią przyjemność to, że świadomość kierowców jest dużo większa w zakresie dbania o auto  jako całość a nie tylko o pojedyncze podzespoły tj. opony czy olej w silniku. Edukacja i propagowanie idei auto detailingu to niewątpliwie jeden z celów Łowców Blasku Pl.

 

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

 Co warto zrobić przed zimą żeby ustrzec się przed problemami wiosną?

 

Powłoki ceramiczne
jak zabezpieczyć lakier samochodu
22 września 2020

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778