Czy warto dbać o auto?

     WRÓĆ

Odpowiedź na pytanie wydaje się być banalna. Oczywiście, że TAK!

 

Natomiast pytanie dlaczego warto o nie dbać już nie jest tak jednoznaczna. Powodów może być co najmniej kilka. Po pierwsze sprawny samochód dobrze i pewnie nam służy. Po drugie auto utrzymane w dobrym stanie możemy łatwiej i szybciej sprzedać. Po trzecie jeżdżąc sprawnym technicznie, czystym i błyszczącym samochodem czujemy się po prostu lepiej.

Chciałbym się skupić na wyglądzie auta, zarówno na powłoce lakierniczej jak i na wnętrzu. Obecnie na rynku pojawiło się wiele produktów do samodzielnego stosowania, które są bardzo dobrej jakości a z ich dostępnością nie ma żadnego problemu. Trudności zaczynają się w momencie użycia preparatu. Stosowanie środków nie zgodnie z ich przeznaczeniem często kończy się katastrofą. Niewłaściwe stężenia, błędne zastosowanie, np.: używanie impregnatu przed wcześniejszym dokładnym oczyszczeniem powierzchni, na którą impregnat miał być aplikowany to tylko niektóre z wielu błędów na jakie się napotykamy w naszej pracy.

Zaczynając od początku, czyli od lakieru. Podstawą pielęgnacji powłoki lakierniczej jest bezpieczne mycie auta. Przede wszystkim chodzi o dobór chemii, gąbki i co najważniejsze należy pamiętać o dwóch wiadrach. Te z pozoru proste rzeczy pozwalają zminimalizować ryzyko powstawania uszkodzeń lakieru.

A co zrobić jeżeli już dojdzie do tych uszkodzeń. Tu z pomocą przychodzi korekta lakieru. Często jest to wieloetapowy proces, który ma na celu usunięcie jak największej ilości rys z powierzchni. Lakieru. Kiedy karoseria pozbawiona jest już defektów dobrze jest pomyśleć o choćby najprostszym zabezpieczeniu jakim jest wosk. Dzięki niemu wzmocnimy efekt korekty, wydobędziemy głębię koloru i nada mu mu dużą szklistość. Lakier zyska ochronę przed promieniowaniem UV, kwaśnymi deszczami czy ptasimi niespodziankami. Wadą wosku jest jego krótka żywotność. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi nam powłoka ceramiczna. Tak przygotowane i zabezpieczone aut na pewno zyska na wartości.

Osobną sprawą jest wnętrze pojazdu. Najważniejsze jest regularnie odkurzanie i czyszczenie plastików. Dzięki temu środek auta wygląda dobrze przez cały czas jego użytkowania. W momencie kiedy jest potrzebna jest głębsza ingerencja w pojazd sięgamy po pędzelki, tornadory, odkurzacze piorące i jeszcze kilka rzeczy z naszego arsenału. Coraz modniejszy i popularniejszy staje się detailing. Detailing wnętrza polega na całkowitym i totalnym wyczyszczeniu całego pojazdu. Bardzo ważne jest tu także dbanie o bezpieczeństwo materiałów wewnątrz auta. Poza tym, że mają być czyste muszą być w nienaruszonym stanie. Aplikacja dressingów, powłok zabezpieczających przed bleknięciem i starzeniem się materiałów pozwala cieszyć się nieskazitelną czystością wewnątrz pojazdu.

Odpowiadając jeszcze raz na pierwsze pytanie. TAK warto dbać o swoje cztery kółka i nie tylko!

 

 

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Czy warto dbać o auto i jego stan ?

 

Powłoki ceramiczne
jak zabezpieczyć lakier samochodu
27 września 2019

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778