EFEKT

POWRÓT

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

26 listopada 2020

BMW K100

Jak przygotować motocykl na zimę ?

 

Bez dwóch zdań , zima to najmniej przyjazna pora roku dla Motocyklisty. Warunki atmosferyczne, zimno , szybko zapadający zmrok oraz wątpliwie przyjemna nawierzchnia nie sprzyjają motocyklowym wyprawą. Większość z Was odstawi motor na zimowy sen do garażu. Zanim jednak to zrobisz pomyśl o kilku rzeczach.

 

Co zrobić , by móc ruszyć motocyklem wraz z pierwszym wiosennym promieniem słońca?

 

Zadbaj o swoją maszynę zaraz po zakończeniu sezonu, nie odstawiaj jej brudnej w kąt.

W pierwszej kolejności zadbaj o to, by motocykl był porządnie umyty. Po sezonie należy usunąć resztki błota , smaru, asfaltu i oczywiście cmentarzysko owadów . Podstępny brud dociera do wszystkich zakamarków, więc mycie detailingowe w Łowcach Blasku pozwoli na dokładne usunięcie tych zanieczyszczeń. Do mycia motocykli używamy dedykowanych do tego produktów , a sam proces mycia odbywa się głównie przy użyciu pędzli, aby mieć możliwość dotarcia do wszystkich zakamarków. Jest to również moment aby ściągnąć wszystkie zniszczone naklejki czy emblematy. Po myciu detailingowym warto jest wykonać korektę lakieru , z pewnością sezonowe przygody odcisnęły piętno na karoserii maszyny. Następnym krokiem jest zabezpieczenie lakieru woskiem lub powłoką ceramiczną , to indywidualna decyzja Klienta, zabezpieczenie uzależnione jest między innymi od tego jak długo motocykl pozostanie z Właścicielem :) Równie ważną rzeczą jest konserwacja elementów gumowych i plastikowych. Ma ona za zadanie przede wszystkim chronić tworzywa , a dodatkowo, zdecydowanie poprawia ich wygląd . Warto też pochylić się nad siodłem i sakwami, należy je wyczyścić, i również zaimpregnować , odzyskają swój właściwy wygląd, a niska temperatura nie będzie im straszna. Do ostatnich kosmetycznych zabiegów zaliczamy ( jeśli to konieczne) polerowanie szyby. Następnie po dokładnym czyszczeniu i wysuszeniu opon zabezpieczamy je dedykowanym do kół dresingiem . Po szeregu zabiegów SPA motocykl często wygląda jak nowy :)

 

 

W kilku słowach wspomnę, że warto wymienić olej i płyny przed zimą , wiadome jest , że motocykl raz na jakiś czas należy uruchomić. Warto, żeby w jego żyłach płynęły czyste płyny ;) Bardzo prawdopodobne jest, że spracowany olej zwiera opiłki oraz produkty spalania paliwa i oleju. Jeśli nasz motocykl zimuje ,, pod chmurką” bądź w nieogrzewanym garażu, można pomyśleć o wymianie płynu do chłodnic na zimowy. Powszechnie wiadomo, że długotrwały postój na kołach dociąża opony w jednym miejscu , zazwyczaj nie ma to wielkiego znaczenia , jednak w miejscu docisku opona może się odkształcić, co spowoduje nierówną pracę podczas jazdy . Kiedy już odwiedzimy naszą maszynę, aby przez chwilę posłuchać jak mruczy i sprawdzić kondycję akumulatora warto kawałek przepchnąć motocykl .

 

Tak przygotowana maszyna , pozwoli nam rozpocząć sezon od tego co lubimy najbardziej – jazdy!

 

Dla wizualizacji zabiegów kosmetycznych załączam kilka zdjęć z pracy przy moim ostatnim projekcie BMW K100 rocznik 1995.

 

 

Martyna Koszek

Łowcy Blasku Pl

 

 

 

 

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778