Auto detailing - czy to się opłaca?

     WRÓĆ

Branża auto detailingu przeżywa boom. Dbanie o stan wizualny aut, motorów stało się modne i bardzo popularne. I to bardzo dobrze! Czy nie jest przyjemniej oglądać i cieszyć oko pięknymi, czystymi i błyszczącymi pojazdami? Odpowiedź jest jasna. Piękno aut, motorów czy łodzi budzi emocje i sprawia, że krew szybciej płynie w żyłach. Auto detailing to odpowiedź na potrzeby wymagających i świadomych użytkowników. Dzięki nam włos jeży się na rękach, a inni dostają gęsiej skórki oglądając auta przygotowane przez profesjonale studio.

 

Czy car detailing to kosmetyka samochodowa?

 

Byłoby to zbyt duże uproszczenie. Owszem, jako detailerzy, używamy ogromu kosmetyków ale nie są to zwykłe kosmetyki. Przywiązujemy skrajną uwagę co do ich jakości. Zwracamy uwagę na skład, substancje czynne czy pH a to wszystko po to aby lakier nie tylko był czysty ale również bezpieczny! Ta sama sytuacja tyczy się na przykład skór wewnątrz pojazdu. Odpowiedni wybór kosmetyków ma decydujący wpływ na ich trwałość. Pielęgnując wnętrze czy lakier we właściwy sposób i właściwymi preparatami można zwiększyć ich żywotność wielokrotnie.

 

Czy auto detailing się opłaca?

 

W Polsce branża auto detailingu bardzo szybko się rozwija. Pierwsze studia pojawiały się w kraju około 12 lat temu tak więc jest to stosunkowo młoda dziedzina. W ostatnich dwóch latach firmy zajmujące się detailingiem powstawały jak grzyby po deszczu. Czy to dobrze? Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Z jednej strony wzrost konkurencji to zawsze pozytywny objaw, która wpływa korzystnie bo podnoszą się standardy świadczonych usług, a i ceny mogą zrobić się bardziej konkurencyjne, z drugiej jednak strony tak duży wzrost powoduje, bez urazy dla nikogo, wysyp „Januszy ditailingów”. A to już takie dobre nie jest. Żeby wykonywać zawód detailera nie można powiedzieć „A skończyłem kurs to teraz jestem detailer”. Praktyka i lata doświadczeń to klucz do bycia dobrym. Garażowy Janusz nie jest w stanie bezpiecznie umyć auta a co dopiero wykonać korektę. Oczywiście dla takich osób też znajdzie się kawałek tortu do podzielenia. Klienci ,którzy zapoznają się z tematyką detailingu często sugerują się ceną. A uwierzcie mi cena to nie jest wyznacznik jakości a to o to tu przede wszystkim chodzi! Detailing, nawet bez przytoczenia definicji z encyklopedii, kojarzy się z detalami. To właśnie na nich się skupiamy i im poświęcamy najwięcej czasu. Dla przykładu stoją sobie dwa auta koło siebie. Na pierwszy rzut oko oba są umyte i czyste. Podchodzimy bliżej i co widzimy jedno z nich ma zacieki, smugi, brudne emblematy, mech przy uszczelkach usmarowane wnęki i zawiasy. A drugie, no cóż jest naprawdę czyste. Kilkukrotne pianowanie, pędzelkowanie zakamarków i wnęk, mycie metodą na dwa wiadra to wszystko ma kolosalne znaczenie! Poza tym drugie auto jest wolne od zarysowań a lakier wygląda nieskazitelnie. W przypadku tego pierwszego widać dokładnie, że lakier posiada wiele mikro zarysowań, a światło padające na niego jest rozproszone a nie skupione.

To przydługawe wprowadzenie odpowiada poniekąd na pytanie postawione w nagłówku. Auto detailing opłaca się pod warunkiem wyboru studia, które stawia na jakość nie tylko produktów, których używaja ale również na profesjonalną, wyszkoloną załogę. Fachowców w swojej branży, ludzi z zapałem i zaangażowaniem. Zachęcam do czytania opinii, sprawdzenia strony internetowej, śledzenia profili społecznościowych czy kanału na Youtube to pozwoli określić czy i na ile dana firma jest profesjonalna.

 

Regularne dbanie o stan techniczny i wizualny auta czy motoru niesie za sobą co najmniej dwie korzyści. Po pierwsze cieszy właściciela i nie tylko :) , po drugie wcześniej czy później będziemy chcieli sprzedać naszą maszynę. I tu wartość jest zdecydowanie dodana! Dobry sprzęt i pięknie wygląda! Czego więcej może chcieć kupujący? Otóż ma wszystko i dużo łatwiej podjąć mu decyzję zakupową

 

 

 

 

Przemysław Koszek

 

 

OFERTA PREMIUM

OFERTA STANDARD

PRZYJEDŹ DO NAS.

ZŁOWIMY BLASK TWOJEGO SAMOCHODU

Dlaczego warto się tym zainteresować? W czym może pomóc?

 

Powłoki ceramiczne
jak zabezpieczyć lakier samochodu
05 stycznia 2021

biuro@lowcyblasku.com

Kontakt

+48 696 059 100

+48 694 477 108

Projekt i realizacja

 strony internetowe Bydgoszcz

IMIĘ I NAZWISKO

TWÓJ E-MAIL:

NUMER TELEFONU

PRZEWIDYWANA DATA WIZYTY

WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Fordońska 250
85-001 Bydgoszcz

woj. kujawsko - pomorskie

pow. bydgoski

/wjazd od parkingu IKEA/

Łowcy Blasku PL sp. z o.o.

 

NIP: 5542961365

REGON: 369599778